تبلیغات
قزل گریشدن تا آت دوتانچنگ - روز خبرنگار مبارک
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

نظرسنجی
آدرس های دیگر
صفحات وبلاگ
لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

سه شنبه 16 مرداد 1386
روز خبرنگار مبارک

هفدهم مردادماه یادآور شهید عرصه اطلاع‌رسانی و شهادت مظلومانه خبرنگار بی‌دفاع، شهید صارمی

 

 

در شرایطی كه استكبار جهانی و صهیونیستم، تمامی اهتمام و تلاش خود را با كلیه ابزارهای پیشرفته و روزآمد ارتباطی و اطلاع‌رسانی به كار بسته‌اند تا واقعیت‌های انقلاب اسلامی را تحریف و مسلمانان در اقصی نقاط جهان را بدنام سازند؛ شهید صارمی كه با گلوله غاصبان وجاهت طالبان ظلمت در خون غلتید، گواهی صادقی بر مظلومیت «مسلمانان»، «فریب افكار عمومی جهانیان» از حامیان مستكبر آنها می‌باشد.
بدیهی است دست‌اندركاران امور ارتباطات و اطلاع‌رسانی در كشور وظیفه سنگین و خطیری بر عهده دارند و از رسانه‌ها انتظار می‌رود در اطلاع‌رسانی و انعكاس واقعیت‌ها و نیز خنثی‌سازی تبلیغات و عملیات روانی دشمنان علیه اركان نظام مقدس جمهوری اسلامی مجدانه بكوشند.
محمود صارمی از جمله خبرنگاران پُرتلاش و آزاده ای بود که از حضور در خطرناکترین میدان ها ترس به دل راه نداد و به رسالت خویش تا انتها وفادار ماند. صارمی در سال 1375 با حکم سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی به مسئولیت دفتر مزار شریف افغانستان منصوب گردید و در 17 مرداد 1377 بهمراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزارشریف افغانستان توسط نیروهای افراطی و متحجر طالبان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

صارمی هدف تیرهای سفاهت و سبعیت جماعتی گشت كه غشاء جهل و وابستگی، آنچنان بر مغزهای تحجرشان سیطره یافت بود كه در مسیر نافع استكبار دست به هر جنایتی زده و مبارزاتشان، جز برای زورمداران دریچه توفیق نگشود.
باری، صارمی سند رسوایی حكومت دستاربندان پرادعا و مدعیان دروغین از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم است؛ او از آن جهت در یادها ماندگار است كه با خون پاك خود، حیات تازه‌ای بر عزت خبرنگاری بخشید و در ایثار و مقاومت در عرصه اطلاع‌رسانی خوش درخشید.
شورای فرهنگ عمومی، 17 مردادماه 1377، سالروز شهادت "محمود صارمی" را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری كرد
. هفدهم مرداد ماه این روز ارزشمند اجتماعی بر همه خبرنگاران، روزنامه نگاران و نویسندگان گرامی باد.

 

نوشته شده توسط آت دوتان ساعت 10:08 ق.ظ موضوع مطلب :‌ عمومی ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari